Ile kosztuje Nagrobek ?

Gdy przychi moment w którym decydujemy się na kupno nowego Nagrobka bądź renowacje Pomnika naszych bliskich, większość z nas niema żadnego rozeznania ile takie prace mogą kosztować  oraz z czego koszta te wynikają. Przygotowaliśmy dla Państwa artykuł w którym omówimy te kwestie.

Pierwszym najważniejszym elementem wpływającym na cenę Pomnika jest kamień z jakiego zostanie wykonany, tutaj rozpiętość cenowa niema praktycznie żadnych ograniczeń. Nagrobek z chińskiego granitu może kosztować zaledwie 2000 lub 3000 zł – jednak nagrobki wykonane z granitu chińskiego mają również swoje wady. [dowiedź się więcej] Natomiast nagrobki typu kaplica z twardych i cenionych granitów szwedzkich takich jak Vanga czy Szwed  mogą kosztować nawet ponad 20tys. zł.

Jednym z najbardziej popularnych a zarazem najbardziej korzystnych cenowo materiałów jest Polski STRZEGOM. Jego biała struktura sprawia że bardzo łatwo jest utrzymać go w czytości, i nie widać na nim zabrudzeń.  Granit pochodzący z Masywu strzegomskiego, znajdującego się na Bloku przedsudeckim. Centa Nagrobka wykonanego ze strzegomia powinna mieścić się  w przedziale 3000-4000 zł w zależności od grubości płyty i ilości użytego materiału.

Nieco odmiennym granitem, o bardzo eleganckim wyglądzie i wyśrodkowanej cenie ( jak za granit ciemny ) jest Afrykańska IMPALA.  Jest to granit w kolorze ciemno-szarym, specyficzna nakrapiana tekstura sprawia że Nagrobki wykoanne z Implaki – zawsze wyglądają bardzo dobrze, nawet przy niewielim nakładzie pracy. Cena Nagrobka wykonanego z Impali – W zależności od ilości użytego materiału, powinna mieścić się w przedziale  6000-8000 zł.  Miło nam poinformować że w naszym zakładzie posiadamy Impale w wyjątkowo korzystnej cenie, sięgającej dolnej granicy

Prace konstrukcyjne i formalności

Do kosztów pomnika dochodzi jeszcze kilka dodatkowych opłat :

  • Opłata montażowa ( Zależy od zakładu )
  • Przepustka na cmentarz  ( Zależy od cmentarza )
  • Zezwolenie w kancelarii ( Zależy od cmentarza )

Z reguły zakłady posiadaja jedną opłatę która obejmuje wszystkie powyższe, tak aby klient nie musiał się martwić o wszelkie inne formalności. Z reguly opłata taka , w zależności od miejscowości, wynosi między 350-700 zł

Liternictwo

Kolejnym wydatkiem jaki przyjdzie nam pokryć podczas zamawiania Nagrobka są koszty kucia liter, ceny takich prac z reguły zawsze ustalane są osobiście przez dany zakład Kamieniarski. Tak samo jak w wypadku montażu ceny zależą od lokalizacji zakładu, z reguły plasują się one między 5-10 zł od literki.

Kamyczek Janusz Jusiński
ul. Borzymowska 40, 03-565 Warszawa
Tel. 607-680-731
Email: biuro@fhu-kamyczek.pl
Nasze biuro mieści się przy ulicy Borzymowskiej 40 w Warszawie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak do nas dojechać.