Ile kosztuje postawienie pomnika na cmentarzu?

Całkowity koszt postawienia nagrobka w Warszawie, biorąc pod uwagę wybrany granit, liternictwo, opłaty cmentarne, remontowe grobu, zaczynają się od około 5000 zł.

Ile kosztuje Nagrobek ?

Gdy przychodzi moment w którym decydujemy się na kupno nowego Nagrobka bądź renowacje Pomnika naszych bliskich, większość z nas niema żadnego rozeznania ile takie prace mogą kosztować  oraz z czego koszta te wynikają. Przygotowaliśmy dla Państwa artykuł w którym omówimy te kwestie.

Pierwszym najważniejszym elementem wpływającym na cenę Pomnika jest kamień z jakiego zostanie wykonany, tutaj rozpiętość cenowa niema praktycznie żadnych ograniczeń. Nagrobek z chińskiego granitu może kosztować zaledwie 4000 lub 4500 zł – jednak nagrobki wykonane z granitu chińskiego mają również swoje wady. [dowiedź się więcej] Natomiast nagrobki z twardych i cenionych granitów szwedzkich takich jak Vanga czy Szwed  mogą kosztować nawet ponad 20tys. zł.

Jednym z najbardziej popularnych, a zarazem najbardziej korzystnych cenowo materiałów jest Polski STRZEGOM. Jego biała struktura sprawia że bardzo łatwo jest utrzymać go w czytości, i nie widać na nim zabrudzeń.  Granit pochodzący z Masywu strzegomskiego, znajdującego się na Bloku przedsudeckim. Centa Nagrobka wykonanego ze strzegomia powinna mieścić się  w przedziale 4000-6000 zł w zależności od grubości płyty i ilości użytego materiału. Niestety ostatnimi czasy wydobycia zawierają w sobie duże ilości żelaza, co powoduje występowanie korozji na spolerowanej części nagrobka. Zalecamy wybór granitu Tarn, francuskiego pochodzenia, nieco bielszy, dużo twardszy od granitu polskiego, niemal identyczny kolorystycznie, taki granit znajdą u nas Państwo w ofercie.

Nieco odmiennym granitem, o bardzo eleganckim wyglądzie i wyśrodkowanej cenie ( jak za granit ciemny ) jest Afrykańska IMPALA.  Jest to granit w kolorze ciemno-szarym, specyficzna nakrapiana tekstura sprawia że Nagrobki wykoanne z Imali – zawsze wyglądają bardzo dobrze, nawet przy niewielkim nakładzie pracy. Cena Nagrobka wykonanego z Impali – W zależności od ilości użytego materiału, powinna mieścić się w przedziale  7000-8500 zł.  Miło nam poinformować że w naszym zakładzie posiadamy Impale w wyjątkowo korzystnej cenie, sięgającej dolnej granicy

Prace konstrukcyjne i formalności

Do kosztów pomnika dochodzi jeszcze kilka dodatkowych opłat :

  • Opłata montażowa ( Zależy od zakładu )
  • Przepustka na cmentarz  ( Zależy od cmentarza )
  • Zezwolenie w kancelarii ( Zależy od cmentarza )

Z reguły zakłady posiadają jedną opłatę która obejmuje wszystkie powyższe, tak aby klient nie musiał się martwić o wszelkie inne formalności. Z reguły opłata taka , w zależności od miejscowości, wynosi między 300-1200 zł

Liternictwo

Kolejnym wydatkiem jaki przyjdzie nam pokryć podczas zamawiania Nagrobka są koszty kucia liter, ceny takich prac z reguły zawsze ustalane są osobiście przez dany zakład Kamieniarski. Tak samo jak w wypadku montażu ceny zależą od lokalizacji zakładu, z reguły plasują się one między 5-10 zł od literki.

Zupełnie inną kwestią jest kucie liter na pomniku na cmentarzu, na przykład w Warszawie, cena za usługę wykonania liter na cmentarzu, na istniejącym już nagrobku jest większa ze względu na dużo większą ilość prac przez liternika, cena za taką usługę waha się w przedziale 12-20 zł za literę, niektóre cmentarze wprowadziły także dodatkową opłatę za prace liternika przy grobie.

Kamyczek Janusz Jusiński
ul. Borzymowska 40, 03-565 Warszawa
Tel. 607-680-731
Email: [email protected]
Nasze biuro mieści się przy ulicy Borzymowskiej 40 w Warszawie. Kliknij tutaj, aby sprawdzić, jak do nas dojechać.